Кличко привітав воїнів-інтернаціоналістів: Афганці одними з перших пішли добровольцями захищати нашу державу на сході України

14.02.2019 16:08

Українські воїни-афганці з першого дня вийшли на Майдан, відстоювати свободу і європейський вибір українців та одними з перших пішли добровольцями захищати нашу державу на сході України. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час привітання воїнів-інтернаціоналістів у Колонній залі КМДА.

Мер зазначив, що 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. 

«160 тисяч українців брали участь у тій жахливій війні в Афганістані. В тому числі -понад 12 тисяч киян. 126 з них не повернулися додому, загинули. Сьогодні у Києві мешкає 83 сім'ї полеглих воїнів-афганців, яким ми намагаємося всіляко допомагати, і згадувати про них не тільки один раз на рік. Як і про героїв-афганців, яким знову довелося взяти в руки зброю і захищати незалежність нашої держави в боротьбі з агресором», - наголосив Кличко.

Мер столиці згадав подвиг командира «афганської» сотні Самооборони Майдану старшого сержанта Олега Міхнюка, який загинув під час бойових дій за містечко Новосвітлівка, на трасі Краснодон-Луганськ. За мужність і самовідданість у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності нашої країни, Олегу Міхнюку присвоєно високе звання Героя України (посмертно).

Кличко та присутні в залі вшанували пам’ять усіх загиблих українських захисників хвилиною мовчання. 

Мер столиці також підкреслив, що столична влада робить усе можливе, щоб бійці, які повернулися до столиці, могли інтегруватися після війни в цивільне життя. Вони та члени їх родин отримують соціальну допомогу. Ветерани АТО користуються безкоштовним проїздом у міському транспорті, отримують пільги на сплату житлово-комунальних послуг, компенсацію витрат на стаціонарне лікування,  безоплатне протезування, курси психологічної реабілітації.

«В рамках міської цільової програми «Турбота. Назустріч киянам» ми надаємо пільги на отримання комунальних послуг воїнам-афганцям. Минулого року 236 афганців отримали путівки на санаторно-курортне лікування. Цього року заплановано надати одноразову адресну матеріальну допомогу, у тому числі учасникам бойових дій на території інших держав, з нагоди відзначення Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні та Дня пам’яті та примирення», - заявив Кличко.

Він подякував воїнам-інтернаціоналістам за патріотизм та зусилля в тих перетвореннях, які втілює Київ та Україна.

Ветерани-афганці, які повернулися з зони бойових дії на сході України, вручили Віталію Кличку український прапор, що передали йому бійці з передової.