Кличко: Давос завжди приносить Києву нові проекти, нові ідеї, які ми втілюємо задля змін у столиці

23.01.2019 21:11

Переговори і домовленості під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі приносять Києву нові проекти та нові ідеї, які згодом втілюють у столиці. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко у коментарі журналістам у Давосі.

"Систему управління "Смарт-Сіті" в Києві ми почали запроваджувати 4 роки тому саме після успішних переговорів у Давосі. Тоді ми тут домовилися з німецькою компанією SAP, яка допомогла втілити в українській столиці перший проект «розумного» міста - відкритий бюджет. Також 2 роки тому тут у мене була зустріч з представниками  UBER, і за кілька місяців таксі цієї компанії вже поїхали київськими вулицями. Саме в Давосі відбулися переговори з представниками ІКЕА, і вже цього року компанія відкриє в Києві перший зі своїх магазинів в Україні. Прихід ІКЕА на наш ринок - це серйозний сигнал для інших великих інвесторів, - відзначив Кличко. - Я дуже радий, що протягом кількох останніх років понад 60 відсотків всіх інвестицій в Україну приходять саме в столицю. І ми продовжуємо шукати і залучати нові інвестиції, нові технології задля розвитку нашого міста", - наголосив мер Києва.

Під час Всесвітнього економічного форуму Кличко взяв участь у дискусії «Розумне фінансування розумних міст», яку влаштували в мерії Давоса. В обговоренні, де йшлося про те, як міста можуть співпрацювати, щоб залучати фінансування, інвестиції у впровадження технологій та інновацій, брали участь мери Давоса та Сент-Галена, представники великих фінансових компаній.

«Ми обговорювали розвиток "смарт-сіті". Ця програма сьогодні в тренді. Бо це - нові технології, які дають можливість ефективного муніципального управління і комфортного життя та комфортного сервісу для мешканців міст. І Київ не пасе задніх у втіленні інновацій, - відзначив Кличко. - Сьогодні ми вже маємо чимало технологічних  проектів, які успішно працюють у різних сферах життєдіяльності міста. Це і міський дата-центр, і картка киянина, онлайн запис до лікаря, електронна черга до дитсадків, система відеоспостереження «Безпечна столиця», система електронних петицій і багато іншого. Ми продовжуємо робити Київ «розумним» і продовжуємо обмінюватися корисними ідеями з іншими містами. Зокрема, тут, у Давосі», - сказав Віталій Кличко. 

«Розумним» технологіям, діджиталізації різних сфер присвячено чимало заходів та дискусій цьогорічного Всесвітнього економічного форуму. Мер Києва також взяв участь з братом Володимиром у дискусії «Смарт-сіті. Смарт-спорт», яка відбулася в Українському домі в Давосі.

 "Давос –це місце, де впливові люди з усього світу обговорюють під час зустрічей найактуальніші проблеми - політичні, економічні, управлінські. І один з викликів, який доводиться сьогодні вирішувати багатьом містам світу  - це забезпечення комфортних умов для життя їх мешканців. І новітні смарт-технології допомагають у цьому - зазначив Кличко. - Сьогодні від мене, як мера, кияни чекають саме створення комфорту і якості сервісу в столиці. І я роблю все, щоб це забезпечити", - наголосив Віталій Кличко. 

 У Давосі мер української столиці візьме участь у ланчі-спілкуванні, який традиційно влаштовує видання «Washington Post”. І на який збираються впливові світові політики, фінансисти, представники великого бізнесу, науки. Заплановані також зустрічі Кличко з представниками ділових кіл.