Столична влада взялася за демонтаж незаконних будівництв

27.08.2014 12:25

Підкилимним схемам з виділенням землі у Києві і незаконним забудовам буде покладений край. Про це заявив Київський міський голова Віталій Кличко під час інспектування демонтажу незаконної забудови на бульварі Дружби Народів, 38 перед земельною ділянкою Посольства Туреччини в Україні.

"Ми бачимо на цій ділянці незаконне будівництво на червоній лінії, там, де воно заборонене. Порушені всі норми міського будування. І таких незаконних забудов у Києві величезна кількість. Ми розпочали демонтаж. Це - не єдина незаконна будівля, яку ми прибираємо за рішенням суду. Тенденції підкилимних  схем минулої влади покладений край. Всі рішення щодо виділення землі у Києві будуть публічними і прозорими", - наголосив Віталій Кличко.  
 
Мер Києва відзначив, що через земельні махінації міський бюджет щороку втрачає до 50 міліардів гривень. Тому столична влада буде добиватися скасування незаконних «земельних» рішень і перегляду справ у судах. 
Київський міський голова розповів, що на місці незаконного будівництва на бульварі Дружби Народів після демонтажу конструкції з'явиться сквер. "Ця ділянка буде використовуватися як зелена зона для усіх киян. Зелених зон у Києві повинно бути якомога більше", - відзначив Віталій Кличко.
 
11 років тому уряди України і Туреччини домовились про взаємне виділення земельних ділянок в Анкарі і Києві для будівництва приміщень дипломатичних місій. 
Турецькій стороні виділили 43 сотки за адресою бульвар Дружби Народів, 38. 
 
У 2007 році Київрада передала в оренду на 5 років фізособі ділянку, яка межує з місцем майбутнього посольства. Але замість "тимчасової легкозбірної конструкції", як значилося у документах, перед ділянкою посольства Туреччини почалося капітальне будівництво. З'явився фундамент і каркас. Турецька сторона подала позов на власника ділянки в Окружний адміністративний суд Києва. Суд ухвалив рішення на користь міста. Столична влада обіцяє демонтувати незаконне будівництво протягом десяти днів.