Кличко привітав Грузію з Днем незалежності

26.05.2018 16:32

Мер Києва Віталій Кличко привітав Грузію зі сторіччям з дня проголошення державної незалежності. Привітання Кличко розмістив на своїй сторінці у мережі Facebook.

«Вітаю наших братів - грузинів з державним святом - сторіччям проголошення акту Незалежності першої Грузинської демократичної республіки! Ви - волелюбний і сильний народ. Щирий, оптимістичний і з гарним почуттям гумору. Ви завжди готові прийти на допомогу українцям. І ми це цінуємо, - відзначив мер Києва. - Наші народи пов‘язують давні дружні зв‘язки. Україна теж в складні часи завжди підтримувала Грузію. Бажаю вашій державі миру, процвітання і успіху! Гаумарджос!», - написав Віталій Кличко.

Перший демократичний уряд Грузії на чолі з Ное Жорданія проголосив незалежність країни 26 травня 1918 року. Перша незалежна Демократична Республіка Грузія проіснувала три роки - до лютого 1921 року, коли в Грузію увійшли частини окупаційної червоної армії. З 1922 по 1991 роки Грузія входила до складу СРСР. Незалежність країни була відновлена ​​в 1991 році - 31 березня відбувся всенародний референдум з цього питання, що підтвердив курс на незалежність, а 9 квітня на основі результатів референдуму парламент республіки ухвалив Акт про відновлення державної незалежності Грузії.