Кличко: Гостинний двір необхідно передати у власність громади столиці. Як і так званий "вертолітний майданчик Януковича"

10.05.2018 14:01

Столична влада очікує на передачу у власність громади Києва Гостинного двору, який суд повернув у державну власність. Місто готове взяти приміщення на баланс та привести його до належного стану. Про це заявив мер столиці Віталій Кличко.

"Боротьба за цю історичну будівлю тривала 7 років. І ми, разом з активістами, відстоювала інтереси громади. Апеляційний суд на початку березня ухвалив справедливе рішення. Також я вдячний прокуратурі за допомогу в цій справі, - відзначив Кличко. - І ми продовжуємо наполягати на передачі Гостинного двору у комунальну власність", - наголосив мер Києва.

Він відзначив, що вулиця Сагайдачного та Контрактова площа стали пішохідною зоною. Тепер міська влада продовжить втілення плану з реконструкції Контрактової площі та інших ключових об'єктів стародавнього Подолу.
«Ми поступово приводимо Поділ до належного стану, щоб він став справжньою туристичною перлиною нашого міста: ми відкрили оновлену Поштову площу, яка стала улюбленим місцем відпочинку киян. Те ж зробимо з Контрактовою площею і Гостинним двором. Ми повернемо його у комунальну власність - як і Київський велотрек та стадіон "Старт" - і приведемо Гостинний двір до належного стану. Сподіваюся, справедливість переможе і щодо іншого об'єкту - так званого "вертолітного майданчика Януковича". І він, за сприяння Генпрокуратури, буде переданий у власність  столичної громади", - відзначив Віталій Кличко.

Щодо майбутнього використання Гостинного двору, як зазначив мер столиці, однією з пропозицій є створення в його приміщенні музею міста Києва. Концепцію використання об’єкту на благо громади столиці після передачі Гостинного двору на баланс міста затверджуватиме Київрада.
Гостинний двір – торговельний комплекс на Контрактовій площі у Києві, збудований у 1809 році. Постановою Кабінету міністрів від 15 серпня 2011 року Гостинний двір було виведено з Державного реєстру пам'яток архітектури.

У вересні 2012 року Київрада передала «Укрреставрації» в оренду на 5 років земельну ділянку під Гостинним двором для проведення реконструкції цієї будівлі під торговельно-офісний центр з гостьовою стоянкою, чим тоді обурилася громада.