Кличко: «Київенерго» має оперативно усувати аварії на тепломережах та забезпечити належний благоустрій територій після ремонтів

07.12.2017 14:29

«Київенерго» має оперативно усувати аварії на тепломережах та належним чином забезпечувати благоустрій територій після ремонтів. Комунальні служби міста готові в цьому допомагати. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час інспекції робіт, здійснених після прориву тепломереж у дворі житлового будинку по вул. Касіяна, 6а в Голосіївському районі. 

Із серпня поточного року у дворі досі не відновлений благоустрій після ремонту тепломереж. 

Представник «Київенерго» Сергій Шовгеля запевнив, що з завтрашнього дня «Київенерго» приступить до робіт з благоустрою в цьому дворі. 

«Київенерго» чекає хорошої погоди, щоб приступити до ремонту! Але мешканці чекають вже 4 місяці поки їх двір впорядкують. Якби я сюди не приїхав, то у мене є підозра, що так би все і залишилося до весни», - сказав Віталій Кличко. 

Мер Києва наголосив, що аналогічних ситуацій в різних районах міста сьогодні сотні, де після розриття та ремонту не зроблений благоустрій території. 

«Тому я звертаюся до «Київенерго» виконувати ті зобов’язання, які у них є, і робити це в стислі терміни. Киян не цікавить, хто підрядник. Вони хочуть мати належно облаштовану територію. Тому необхідно терміново привести до ладу ті аварійні майданчики, де завершили ремонтні роботи», - додав Київський міський голова. При цьому він підкреслив, що столична влада готова надавати допомогу у цьому питанні. 

Віталій Кличко також доручив главам районів провести інвентаризацію невпорядкованих після аварій ділянок, спільно з «Київенерго» визначити терміни ліквідації проблем та проконтролювати хід виконання робіт.

Кличко підкреслив, що якість послуг для людей, за будь-яких умов та обставин, повинна бути пріоритетною для кожного виконавця житлово-комунальних послуг. 

За словами мера, з початком опалювального сезону кількість скарг на якість опалення та гарячої води суттєво зросла, так само, як і кількість аварій. Кличко наголосив, що є й об’єктивні причини, оскільки зношеність мереж сьогодні сягає 70%. «Щоб поміняти всі труби нам потрібні мільярдні вкладення. Гроші в інфраструктуру десятками років не вкладалися. Ми почали оновлення тепломереж. Але замінити все одночасно неможливо. Тому наше завдання сьогодні, коли ми увійшли в опалювальний сезон, - оперативно ліквідовувати аварії та проводити благоустрій на місці розриттів», - додав мер Києва. 

Віталій Кличко також наголосив, що з початку опалювального сезону вже ліквідовано 2,7 тисяч пошкоджень тепломереж. Мер Києва також нагадав, що наразі тривають перемовини з іноземними компаніями-інвесторами, які можуть взяти в управління теплове господарство столиці. Крім того, додав він, столична влада розглядає також і можливість повернення активів в управління місту. 

В свою чергу заступник голови КМДА Петро Пантелеєв  наголосив, що вже розроблена програма комплексної модернізації теплових мереж на 10 років. І вона буде презентована найближчим часом. 

Загалом у Києві понад 1,7 тисяч територій, де потрібно відновити газон чи асфальт після ремонтних робіт. Кличко доручив керівництву ПАТ «Київенерго» спільно з шляхово-експлуатаційними службами та районними “Зеленбудами” відновити благоустрій, поки це  дозволяють погодні умови.