Кличко: Ми розробляємо програму для дитсадків “гроші ходять за дитиною”

04.08.2017 20:15

Столична влада працює над розробкою програми для дитячих навчальних закладів Києва “гроші ходять за дитиною”, коли батьки обиратимуть дитсадок, а міська влада фінансуватиме безпосередньо навчання дитини, незалежно від форми власності ДНЗ. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко в ефірі телеканалу "Київ".

“Ми розробляємо систему, в яку зможемо залучити також приватні інвестиції. Йдеться про програму “гроші ходять за дитиною”, коли батьки зможуть вирішувати, в який садок віддати дитину, а місто платитиме за дитину”, - зазначив Віталій Кличко.

Він зауважив, що минулого року у Києві відкрили 7 нових дитсадків, а цього року заплановано 10 нових і повністю реконструйованих садочків. “Може навіть встигнемо 11”, - додав мер. Київський міський голова зауважив, що на сьогодні у черзі до столичних дитсадків перебуває більше 10 тис дітей і київська адміністрація планує скоротити чергу на 3500 дітей, а за 2-3 роки - взагалі її ліквідувати.

Говорячи про те, як міська влада вирішуватиме проблему відсутності достатньої кількості дитсадків в районах, які активно забудовуються, Віталій Кличко відзначив, що влада столиці вимагає від забудовників, які будують великі комплекси і нові мікрорайони, обов’язково створювати соціальну інфраструктуру, тобто будувати дитсадки і школи. 

“Нещодавно ми відкрили новий дитсадок №370 у Дарницькому районі  - гарний, сучасний, комфортний. І цей дитсадок побудований за рахунок пайової участі забудовника, який взяв на себе відповідальність облаштувати соціальні заклади в тих кварталах, які будує. Садок вже переданий до комунальної власності і незабаром прийме перших вихованців”, - зазначив мер Києва.