Кличко перевірив, як триває відновлення шляхопроводу на перетині проспекту Комарова та бульвару Гавела, де сьогодні ведуться наймасштабніші ремонтні роботи

01.08.2017 13:13

Мер Києва Віталій Кличко перевірив, як триває відновлення шляхопроводу на перетині проспекту Комарова та бульвару Вацлава Гавела, де зараз ведуться наймасштабніші роботи з капітального ремонту.

«Шляхопровід перебував вже в аварійному стані. Він був побудований у 1976 році і з того часу капітального ремонту жодного разу тут не робили. І сьогодні ми можемо говорити, що це фактично буде новий шляхопровід», - сказав Кличко. 

Мер відзначив, що ремонтні роботи тривають активно. Зокрема, до кінця року тут планують виконати роботи з ремонту мостового полотна трамвайної та автомобільної частини шляхопроводу. Крім того, додав мер Києва, повністю відновлять технічний стан споруди, замінять гідроізоляцію, облаштують асфальтобетонне покриття на самому шляхопроводі, а також тротуарах та підходах, встановлять сучасну огорожу. Також на підходах та на самому шляхопроводі встановлять сучасне LED-освітлення, яке дозволяє значно економити електроенергію. Віталій Кличко також підкреслив, що крім проїжджої частини, на шляхопроводі відремонтують і зупинковий комплекс трамваю. Він зауважив, що тут уже розібрали старі трамвайні колії, гідроізоляцію, та влаштували арматурний каркас, і сьогодні відбувається бетонування основи під колії.

У рамках капітального ремонту влаштують посадкову трамвайну платформу з ФЕМ, замінять сходи, які ведуть на шляхопровід, а також встановлять сучасні накриття над зупинками із застосуванням металевих та скляних конструкцій, що дозволить споруді виглядати сучасно та привабливо.

Крім того, для людей з особливими потребами на шляхопроводі встановлять два ліфти, щоб можна було максимально зручно дістатися до трамвайної зупинки. «Частина ремонтних робіт буде завершена восени. А загалом повністю оновлений шляхопровід буде готовий навесні 2018 року. Дуже великий обсяг робіт. Це не ремонт і не реконструкція. Фактично - це повне відновлення шляхопроводу», - сказав Кличко. Він додав, що цього року на ремонтні роботи виділено трохи більше 30 млн грн, а загальна вартість робіт - 96 млн грн.  

Рух трамваїв шляхопроводом планують відновити вже з 1 вересня. Загалом же, зауважив Кличко, цього року в столиці буде відремонтовано 8 шляхопроводів. «Цього року ми відремонтуємо в столиці 300 км доріг і проїздів. Деякі з них не ремонтувалися 40 років. Обсяг робіт дуже великий. Буде відремонтовано майже 100 вулиць з гарантією на покриття 5 років. Минулого року ми відремонтували 200 км доріг. Впевнений в тому, що через 2-3 роки ситуація зі станом доріг у Києві кардинально зміниться на краще. І ми робимо все, щоб за кілька років всі дороги столиці мали європейський вигляд і якість», - наголосив Віталій Кличко.