Кличко: Наступного року в усіх районах Києва буде встановлено 1 тисячу підземних сміттєвих баків

07.07.2017 20:13

Наступного року в усіх районах столиці встановлять до 1 тисячі підземних сміттєвих баків, використання яких вже має позитивні відгуки киян. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко в ефірі телеканалу «Київ».

Він наголосив, що такі сміттєві баки функціонують у країнах Європи і довели свою ефективність. За словами мера, підземні сміттєві баки, що встановлюються в Києві, вітчизняного виробництва, сучасні, місткі, виглядають охайно і мають об'єм у 5 кубічних метрів. «Ми отримуємо гарні відгуки від киян», - додав столичний голова. 

За його словами, у центральній частині міста вже встановлено 50 таких контейнерів. Кличко запевнив, що до кінця цього року в столиці буде встановлено 300 таких баків, а наступного - до тисячі в усіх районах Києва.

Мер Києва нагадав, що контейнери обладнані спеціальними датчиками, які передають інформацію диспетчеру, коли бак вже заповнений, і сміття з нього необхідно вивезти. До того ж, контейнери обладнані системою пожежогасіння, якщо до них потрапить недопалок чи інший предмет, який може викликати пожежу.

Мер також додав, що в соцмережах поширюють чутки про нібито небезпеку, яку становлять нові підземні баки. «Жодних ножів чи пресів у контейнері немає. Також контейнер збудований таким чином, що дитині складно самотужки відкрити його, а тим більше – впасти туди», - сказав Кличко. При цьому він наголосив, що столична влада здійснює всі заходи для безпечної роботи таких сміттєвих баків, і вже зараз підрядник вивчає усі можливі ризики. «Хоча – повторюю - такі ж контейнери ефективно використовуються в країнах Європи!» - зауважив мер Києва.