Кличко: Столичні дороги ремонтують виключно із застосуванням сучасних технологій, що збільшить термін їх експлуатації

16.06.2017 20:10

При ремонті столичних доріг використовують виключно сучасні технології, які дозволять збільшити термін експлуатації шляхів. Про це в ефірі телеканалу «Київ» заявив мер Києва Віталій Кличко.

За його словами, щоб захистити дорожнє покриття від деформації та утворення тріщин, між шарами асфальтобетону вкладають полімерні сітки. Крім того, додав Кличко, як тільки на дорогах з'являються тріщини застосовується такий механізм, як заливка, щоб вода не потрапляла в ці тріщини і взимку не «розривала» асфальт. «Наші технології нічим не поступаються, наприклад, німецьким технологіям. Вони такого ж рівня», - сказав Кличко. Водночас, зауважив він, якщо у нас комунікації проходять під дорогами, то, наприклад, в Німеччині - під тротуарами. «І, якщо труба пошкоджена и з неї йде вода, то ґрунт підмиває і дороги просідають. Тому ми не лише перекладаємо труби, а й переносимо комунікації, щоб робити цементне покриття і на нього вже класти асфальт. Тоді не відбувається просадка», - додав Віталій Кличко.

За словами мера, активні ремонтні роботи здійснюють влітку, щоб не спричиняти катастрофічних заторів у місті. Зокрема, зараз ремонтують  вулиці Набережно-Корчуватська, Лугова, Митрополита Шептицького, Кіквідзе, Григорія Сковороди, Кільцеву дорогу. Незабаром розпочнуться роботи на бульварі Дружби Народів, вулиці Олени Теліги та інших дорогах столиці. «Ми відремонтуємо приблизно 100 вулиць в Києві. Загалом це 300 км доріг та проїздів, які відповідатимуть європейським стандартам. І підрядники дають гарантію на їх експлуатацію мінімум 5 років», - сказав Кличко. 

Він також зауважив, що наразі завершуються роботи з капітального ремонту на вулиці Васильківській. Вже перекладені комунікації, покладене асфальтобетонне покриття, нове покриття на тротуарах та проведена  реконструкція мережі зовнішнього освітлення. За словами Кличка, столична влада розраховує, що ця вулиця не потребуватиме ремонту наступні 10 років. «Ремонтні роботи на Васильківській тривають 24 години на добу. Ми не перекривали рух вулицею повністю», - сказав мер Києва. 

Кличко також зауважив, щоб уникнути «показовості» в роботі, він часто виїжджає з перевіркою на той чи інший об'єкт без попереджень. «Дивлюся що там насправді відбувається. І це реальна картина, а не картинка для телебачення. Як то кажуть: «довіра   - це добре, а контроль - ще краще», - підкреслив столичний голова. 

Також, додав мер Києва, розпочався капітальний ремонт Повітрофлотського проспекту, який востаннє ремонтували у 1995 році.  «Можете собі уявити стан цієї дороги! Зараз роботи на ній тривають також цілодобово. І сподіваюся, що за 1,5-2 місяці ми проспект відремонтуємо», - сказав Віталій Кличко. 

Крім того, наголосив він, триває ремонт шляхопроводу на Нивках, зокрема на перетині проспекту Перемоги та вул. Щербаківського. Після ремонту пропускна здатність шляхопроводу значно зросте. Мер вкотре перепросив за незручності, пов'язані з ремонтними роботами. «Ми змушені частково перекрити рух транспорту. Але робимо все, щоб завершити ремонт якнайшвидше», - додав  Кличко. 

Він відзначив, якщо темпи ремонту доріг не будуть зменшені, то вже за 2-3 роки ситуація із станом столичних автошляхів значно поліпшиться.