Кличко разом з мером Кіото відкрив Сад каміння та висадив сакури в оновленому парку Кіото в столиці

04.06.2017 12:59

Мер Києва Віталій Кличко разом з мером Кіото Дайсаку Кадокава відкрив першу чергу реконструйованого парку Кіото у Деснянському районі столиці. Зокрема і японський Сад каміння, який створили у парку. Кличко зазначив, що оновлений парк стане справжньою японською оазою в європейській столиці. Мери міст-побратимів також заклали капсулу часу у новому Саду каміння та висадили сакури у парку.

"Цей парк – один з найкрасивіших та найбільш унікальних парків Києва. Він був заснований у 1972 році на знак дружніх відносин між Києвом та культурною столицею Японії — Кіото, одразу після підписання договору про співпрацю та розвиток між нашими містами", - зазначив Кличко під час відкриття оновленого парку.

Він підкреслив, що минулого року під час візиту мера Києва до Кіото українська та японська сторони домовилися про більш ефективну співпрацю міст-побратимів. В тому числі – про оновлення цього парку. "І я надзвичайно вдячний меру Кіото, голові міської ради Кіото, Послу Японії в Україні за сприяння у реалізації проекту реконструкції цього парку. Впевнений, що оновлення парку Кіото в Києві стане ще одним символом нашої міцної дружби", - звернувся Кличко до японських гостей.
 
Проект реконструкції парку Кіото у Києві розроблений за участі одного з провідних дизайнерів традиційних японських парків - Широ Накане. Зокрема, зазначив Кличко, сьогодні відкривається Сад каміння його авторства – з сухим озером, кам'яними містками, декоративною підсвідкою і рідкісними декоративними рослинами, адаптованими до клімату Києва. "Впевнений, що до парку тепер приїжджатимуть мешканці не лише з усіх районів столиці, а й гості з інших міст України та іноземні туристи. Адже у Києві відтепер можна відчути дух справжнього традиційного японського саду - зі східним колоритом спокою та єднанням з природою. До того ж, у столичному парку Кіото - найдовша алея сакур у світі", - підкреслив мер Києва.
 
Кличко нагадав, що іще нещодавно існувала загроза забудови парку, адже у 2005-му тодішня влада Києва віддала 4 гектари території біля метро "Лісова" в оренду приватній компанії на 25 років. "Частина цієї території – це безпосередньо територія парку Кіото. Забудовник хотів звести тут розважальний комплекс. Була навіть знищена частина дерев. Однак, завдяки спільним зусиллям ми разом з громадою змогли відстояти парк. І жодних забудов тут не буде! Київ - це місто парків та скверів, а парк Кіото тепер – японська оаза в європейській столиці!" - наголосив Віталій Кличко.
 
У свою чергу мер Кіото Дайсаку Кадокава подякував Віталію Кличку і всім киянам за запрошення до української столиці та участі у відкритті парку. "Сьогодні я побачив парк Кіото у Києві, і можу з упевненістю сказати, що це - справжній японський сад. Як ви знаєте, у японських садах закладена ціла філософія. В Саду каміння я бачу два символічні острови - острів черепах і острів лелек. І вони об'єднані, як і наші міста - Київ та Кіото. Щиро вдячний за такий чудовий парк в українській столиці", - наголосив мер Кіото.
 
Мери Києва та Кіото заклали символічну капсулу часу біля саду каміння, а також висадили сакури у оновленому парку Кіото.
 
Під час реконструкції першої черги парку Кіото були прибрані МАФи і демонтовані незаконні фундаменти, проведений благоустрій території, облаштовані нові доріжки, в тому числі велосипедні.
 
Також була облаштована система поливу на території японського саду та саду каміння, закладені комунікації під полив алеї сакур, встановлені нові лавочками та сміттєві урни. У парку засіяли натуральний газон та поклали рулонний газон в зоні японського саду.