Кличко: У вересні ми запустимо другу нитку київського колектора

30.05.2017 13:32

Цього року столична влада завершує будівництво надзвичайно важливого для міста об’єкту – другої нитки головного міського каналійзаційного колектора, який планують запустити у вересні. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час інспекції будівництва другої нитки колектора.

"Київський колектор був побудований у 1965 році і перебуває в експлуатації 52 роки. У 1997 році він був визнаний аварійним. Позаминулого  року на колекторі сталася аварія, в результаті якої три райони Києва на кілька днів залишилися без водопостачання. Силами комунальних служб аварію тоді ліквідували. Але ж така ситуація могла статися в будь-який час, бо гроші в комунальне господарство  столиці, зокрема будівництво колектора, не вкладалися десятки років. Нам вдалося відновити будівництво другої нитки колектора. І зараз тут триває завершальний етап робіт”, - розповів Віталій Кличко.

Мер Києва підкреслив, що колектор -  дуже важливий для столиці інфраструктурний об'єкт, в будівництво якого вклали 1,3 млрд грн. “Дві третини фінансувало місто, одну третину – держава”, - відзначив мер Києва.
 
Він зауважив, що станом на сьогодні друга нитка колектора готова на 92% і запустити його в роботу планують у вересні.

Віталій Кличко також спустився у колектор. Відповідаючи на запитання журналістів, що являє собою цей об’єкт і як він виглядає зсередини, мер відзначив, що це велика труба діаметром 3 м, яка будується з використанням сучасних технологій. “Бетонна арматура, антикорозійне та гідроізоляційне покриття. Експерти кажуть, що такі технології дозволяють експлуатувати цей колектор протягом 100 років, хоча колектор має гарантію 50 років”, - відзначив Віталій Кличко.  

Друга нитка Головного міського каналізаційного колектору обслуговуватиме Оболонський, Подільський, частину Шевченківського районів Києва, а також  Вишгород, Ірпінь, Бучу та інші передмістя правобережної частини столиці.