Кличко закликав депутатів Київради вшанувати пам'ять жертв політичних репресій

18.05.2017 10:45

Мер Києва Віталій Кличко на початку засідання Київради закликав депутатів вшанувати пам'ять жертв політичних репресій сталінського режиму.

“Сьогодні – трагічний День в нашій історії – День пам'яті жертв політичних репресій. Ми згадуємо жахливі наслідки політики Сталіна і його тоталітарної системи, яка знищувала цілі народи.  Зокрема, ми вшановуємо пам'ять невинних жертв страшного злочину, коли 18 травня 1944 року за наказом Сталіна весь кримськотатарський народ був депортований з Криму. Всі ми в цей день розділяємо біль кримськотатарського народу. На жаль, сьогодні через імперські амбіції Кремля, Крим окупований Росією і багато кримських татар знову вимушені були покинути свою Вітчизну”, - зазначив Віталій Кличко.

Також , відзначив мер Києва, цього тижня Україна згадує ще одну трагічну історію. Биківню - де, під Києвом, органами НКВС  було розстріляно, закатовано і поховано понад 14 тисяч невинних людей, - українців, яким тоталітарна система винесла вирок – «ворог народу». “Політичні репресії, знищення громадян і депортації народів більше ніколи не повинні повторитися в історії України! Це - страшний урок, який потрібно засвоїти назавжди, - наголосив Віталій Кличко. – І я пропоную вшанувати хвилиною мовчання пам’ять усіх жертв політичних репресій”.