Кличко: Ми здійснюємо кадрові зміни, щоби Асоціація міст працювала ефективно і просувала інтереси громад

24.04.2017 14:42

Щоби Асоціація міст України ефективно працювала і успішно просувала інтереси громад, сьогоді потрібно ухвалити кадрові рішення. Про це заявив мер Києва, голова Асоціації міст України Віталій Кличко під час засідання правління АМУ у Харкові.

"Я прийшов на посаду Голови Асоціації з метою зробити її діяльність більш ефективною, зробити Асоціацію інструментом захисту та просування ваших інтересів; забезпечити ефективне представництво інтересів місцевого самоврядування в органах державної влади, захистити права всіх міст та містечок. Асоціація повинна бути сильною організацією, з голосом якої рахуються як в уряді, так і парламенті. Однак я зіткнувся з нерозумінням процесів з боку Виконавчого директора", - зазначив Віталій Кличко. 

Він підкреслив, що Виконавча дирекція – це не чиясь приватна організація, а апарат, який має організаційно забезпечити захист та просування інтересів членів Асоціації. "Але, на жаль, сьогодні це не так. І відбуваються певні маніпуляції. Останній приклад – ситуація з втратою місцевого акцизу з нафтопродуктів багато в чому є персональною відповідальністю Виконавчого директора. Акциз на паливо Асоціація в минулому році, можна сказати, не відстоювала, бо на засідання податкового комітету парламенту від Асоціації прийшов спеціаліст, який налаштував депутатів проти норми щодо збереження перерахувань до 1 квітня на рівні 2016 року", - відзначив голова Асоціації міст України. 

Кличко наголосив, що уряд майже кожен тиждень розглядає проекти, які стосуються усіх міст, водночас позицію членів Асоціації не озвучують на засіданнях Кабміну. "Наш представник є на кожному засіданні уряду, втім не доносить нашу позицію. І така ситуація неприпустима. На засідання уряду має ходити виконавчий директор, який повинен зібрати думки і зауваження всіх членів Асоціації заздалегідь. І має оцінювати проекти під час урядового засідання", - підкреслив мер Києва.

Викликає питання кадрова політика виконавчої дирекції, відзначив Кличко. Так, в дирекції працюють родичі Пітцика, а ефективні працівники або звільненні, або відсторонені від роботи.

"Впевнений, що Асоціація може і буде ефективно та успішно просувати інтереси міст та громад України. Сьогодні для цього треба ухвалити кадрові рішення. І змінити виконавця тих ідей, які ми генеруємо та просуваємо. Виходячи з цього я прошу внести до порядку денного два питання, а саме: про розірвання контракту та звільнення Мирослава Пітцика з посади Виконавчого директора Асоціації міст України та про укладання контракту та призначення Олександра Слобожана на посаду Виконавчого директора Асоціації міст України", - зазначив Віталій Кличко.

Правління Асоціації міст України більшістю голосів підтримало пропозицію Кличка і проголосувало за розірвання контракту з Мирославом Пітциком. А також члени правління ухвалили рішення про укладання контракту та призначення виконавчим директором АМУ Олександра Слобожана.

Перед засіданням правління Асоціації міст України у Харкові за участі прем'єр-міністра, мерів великих міст, членів правління Асоціації відбулося відкриття двох центрів надання соціальних послуг у форматі "Прозорий офіс".