Кличко: Кияни розуміють вигоду від програми «70/30» і активно долучаються, враховуючи шалені ціни на тепло і електроенергію

17.02.2017 20:24

В умовах підвищення цін на енергоносії, дуже важливо економити енергоресурси, а отже кошти. Після проведення усіх робіт з енергозбереження в рамках програми «70/30», яку реалізує міська влада, економія на сплаті за комунальні послуги складає понад 30%. Кияни розуміють вигоду і активно долучаються до запровадження цієї програми в своїх будинках. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко в ефірі телеканалу “Київ”.

“Сьогодні дуже важливо економити. Кияни отримали шалені платіжки за комунальні послуги. Ще раз хочу нагадати - міська влада не формує тарифи, нам їх спускають зверху. Але ми робимо все, щоби пом'якшити це навантаження на киян і втілюємо програми з енергозбереження і енергоефективності.  Одна з них - «70/30», - зазначив Віталій Кличко.

Він розповів, що програма «70/30» діє у Києві з 2015 року.  І якщо у 2015 році 20 столичних будинків отримали грант за цією програмою, то у 2016 провели роботи з енергозбереження вже у 62-х будинках. “На цей рік ми отримали вже більше 100 заявок від мешканців, які хочуть реалізувати цю програму. Люди розуміють вигоду і хочуть долучатися до програми з енергозбереження, враховуючи ціни на газ, електроенергію і тепло”, - підкреслив Київський міський голова.

Віталій Кличко відзначив, що після проведення усіх робіт з енергозбережння в рамках міської програми «70/30»  економія на сплаті рахунків складає понад 30%. І розповів, що можна зробити за цією програмою. А саме: встановити будинкові лічильники тепла чи гарячого водопостачання; реконструювати теплові пункти та встановити нові індивідуальні теплопункти;  зробити теплоізоляцію та капітальний ремонт дахів;  замінити вікна та двері у під’їздах на енергозберігаючі; модернізувати та замінити інженерні мережі в будинку; утеплити фасади; замінити лампочки у під’їздах на енергоефективні та встановити датчики руху; зробити капітальний ремонт або технічне переоснащення електричного обладнання в будинку.