Кличко: Цього року ми плануємо розпочати будівництво метро на Виноградар

01.02.2017 12:51

Вже наприкінці року ми плануємо розпочати будівництво метро на Виноградар і протягом трьох років ввести в експлуатацію дві нових станції метрополітену - "Проспект Правди" і "Мостицька". Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час виїзної наради щодо перспективи будівництва метро на Виноградар, яка відбувалася у тунелі біля станції метро "Сирецька".

“Багато людей мешкають на Виноградарі і мікрорайон продовжує розвиватися і потребує зручного сполучення з іншими районами міста. Метро - один з найбільш зручних і швидких видів громадського транспорту. І столичний метрополітен повинен далі розвиватись, повинні будуватись нові станції. За розрахунками, близько 60 тис мешканців Виноградарю користуватимуться метрополітеном”, - зазначив Віталій Кличко.  

Мер зауважив, що наразі здійснюється розробка проекту будівництва і необхідні експертизи, і вже у грудні планується розпочати будівництво метро на Виноградар.  “За попередніми розрахунками, станції "Мостицька" і "Проспект правди" ми можемо відкрити протягом трьох років.  Ці дві станції будуть продовженням цього тунелю до Вітряних гір”, - сказав Київський міський голова.

Відповідаючи на запитання щодо вартості, мер відзначив, що будівництво двох станцій метрополітену орієнтовно коштуватиме 5 млрд грн.  

Мер Києва також зазначив, що у січні під час Давоського форуму зустрічався з керуючим директором Європейського банку реконструкції і розвитку з питань інфраструктури Томасом Майєром. І той наголосив, що ЄБРР зацікавлений, зокрема, і в проектах з будівництва метро. "ЄБРР виявляє зацікавленість у тому, аби долучитися до фінансування будівництва метро", - сказав Віталій Кличко. 

Говорячи про перспективи будівництва метро на Троєщину, Київський міський голова відзначив, що це можливо тільки після добудови Подільсько-Воскресенського мосту. І над цим проектом столична влада зараз активно працює, залучає інвестиції, щоби запустити міст.