Кличко вручив нагороду в номінації "Європеєць року" президенту Європарламенту Мартіну Шульцу

08.11.2016 09:39

Мер Києва Віталій Кличко вручив нагороду в номінації “Європеєць року” президенту Європарламенту Мартіну Шульцу. Цією нагородою Шульца відзначила Асоціація німецьких видавців журналів (VDZ). Церемонія “Ніч видавців”, де вручали нагороди “Золота Вікторія”, відбулася в Берліні.

Віталій Кличко виступив на урочистому заході, представляючи переможця в номінації “Європеєць року” та вручив “Золоту Вікторію” президенту Європарламенту, якого редактори німецьких журналів відзначили за заслуги в демократичній легітимізації ЄС.

“Це велика честь для мене – вручати нагороду  Мартіну Шульцу. Він - людина переконань, з цілеспрямованістю і волею, загартованими в спорті, людина, яка не боїться говорити правду і відстоювати свою точку зору. І це дуже важлива риса для великого політика. Я думаю, саме вона допомогла Мартіну Шульцу пройти шлях від мера невеликого міста до президента парламенту Європейського Союзу. І вперше в історії Європарламенту очолити його двічі! Я знаю і вірю, що “Європеєць року” і надалі робитиме все для зміцнення єдиної і сильної Європи”, - наголосив  Віталій Кличко.

Він відзначив, що Мартін Шульц – дуже впливовий політик  і людина, яка  багато робила і робить для України. “Політика – це, багато в чому, відносини  між людьми. І я  дуже радий, що ми маємо добрі і дружні стосунки з людьми, які підтримують Україну, бачать її сучасною демократичною державою і роблять все, щоб допомогти нам втілити реформи і  стати по-справжньому європейською країною”, - підкреслив Кличко.

Президент Європарламенту вибачився перед Україною, громадяни якої поклали життя за європейську перспективу, за те, щоб Угода про асоціацію була підписана та втілена. “А тепер деякі популісти в Європі саботують ратифікацію  асоціації і кажуть нібито українцям рано йти в Європу”, - зазначив Мартін Шульц. Він вибачився за це і пообіцяв докласти всіх зусиль щоб Україна стала частиною європейської родини.

“Дуже важливо було почути  ці слова в цьому залі, перед цією аудиторією. Сказав це Шульц щиро і я розумію, що ми маємо великого друга України, який багато робитиме, аби допомогти Україні втілити реформи та ключові європейські критерії і цінності”, - зазначив в коментарі журналістам Віталій Кличко.

Під час “Ночі видавців” у Берліні призами «Золота Вікторія» нагородили також лауретів в номінаціях  “Підприємець року”, “Свобода преси” та “Честь перемоги”.