Кличко: НКРЕКП повинна прислухатися до Київради, якій кияни делегували права відстоювати їх інтереси

12.07.2016 20:45

Рішення Київради про запровадження мораторію на підвищення тарифів сьогодні багато хто називає декларативним, але, я переконаний, НКРЕКП повинна прислухатися до думки людей, депутатів, яким кияни делегували право відстоювати їх інтереси. Про це Київський міський голова Віталій Кличко заявив ефірі телеканалу «Еспресо».

«Підвищення тарифів - дуже болюче питання. Воно стосується кожного жителя не тільки Києва, а й усіх міст України. Перед тим, як ухвалювати рішення про підвищення тарифів, потрібно зважити, чи зможуть люди сплачувати такі рахунки. Хочу зазначити, що як мер столиці, я не можу не турбуватися про це», - наголосив Кличко.

Мер підкреслив, що борги киян за ЖКП становлять понад 1 млрд грн. Підвищення тарифів збільшить його мінімум вдвічі, що у свою чергу може призвести до колапсу житлово-комунального господарства.

«Тому я ініціював звернення Київради до парламенту та уряду до жовтня переглянути тарифну політику. Тарифи повинні бути такими, за які люди зможуть сплачувати. У європейських країнах, наприклад, плата за ЖКП складає не більше 10% від зарплати чи пенсії, в Україні – 25%!  Тарифи повинні бути такими, за які люди зможуть платити», - зазначив Кличко.

Коментуючи підготовку до опалювального сезону, міський голова зауважив, що рахунки «Київенерго» уже розблоковані і комунальники відновили ремонтні роботи. «Рахунки 104-ох енергокомпаній в багатьох областях України, у тому числі й «Київенерго», були заблоковані. Це обмежувало можливість проводити підготовку до зими. Але рахунки уже розблокували, і ми встигнемо вчасно підготуватися до опалювального сезону», - підкреслив Кличко.