Кличко у Вашингтоні: Київ готовий до активної співпраці зі світовою спільнотою для подолання СНІДу

23.02.2016 16:44

Київ готовий до активної співпраці зі світовою спільнотою для подолання СНІДу і міська влада докладе всіх зусиль для ефективних результатів у боротьбі з цією “чумою 21-ого століття”. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час виступу на міжнародній конференції “Боротьба з бідністю і нерівністю задля подолання СНІДу: вирішення проблем ВІЛ, бідності і нерівності в містах” у Вашингтоні. За результатами конференції міжнародні і донорські організації, під егідою Світового банку, планують виділити Києву кошти на заходи з подолання епідемії ВІЛ/СНІДу.

“Київ вітає глобальну ініціативу по боротьбі з ВІЛ Fast-Track Cities і ми готові увійти до команди обраних міст, - задля просування інновацій на шляху до зупинення епідемії СНІДу. ВІЛ/СНІД сьогодні – це проблема не однієї окремої країни чи якогось одного міста. Ця хвороба є загрозою і викликом усьому світу. І ми повинні зробити все можливе, щоб її подолати”, - зазначив Віталій Кличко.

Мер української столиці зауважив, що Київ увійшов до переліку мегаполісів у світі, що найбільш уражені епідемією ВІЛ/СНІДу і посідає 4-е місце серед інших регіонів України за рівнем поширеності ВІЛ-інфекції.

“За оціночними даними, у Києві живуть понад 32 тисячі людей з ВІЛ. Однак, лише третина з них охоплені медичним спостереженням. Так, ситуація складна, проте за останніх 10 років за участю громадських організацій спільними зусиллями Україні вдалося досягти певних успіхів”, - сказав Кличко.

Зокрема, відзначив мер столиці, в Києві вдвічі зменшилась поширеність ВІЛ серед людей, що вживають наркотики. У столиці практично ліквідували вертикальну трансмісію ВІЛ від матері до дитини (сьогодні реєструються поодинокі випадки) та розширили охоплення ВІЛ-позитивних людей антиретровірусною терапією. Одними з перших в Україні впровадили замісну підтримувальну терапію.

“У столиці створений спеціалізований медичний заклад – Міський центр СНІДу, який є одним з найкращих в країні. Ми виділили з міського бюджету $200 тис. за програмою «Здоров’я киян» на діагностику та лікування ВІЛ-інфекції; близько $740 тис. буде витрачено на забезпечення функціонування служби СНІДу та $60 тис. – на підтримку Центрів для ВІЛ-інфікованих дітей і молоді”, - зауважив Віталій Кличко.

Він додав, що у Києві розпочато реалізацію двох пілотних проектів у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу, спрямованих на поліпшення послуг для людей, які живуть з ВІЛ.

“У рамках досягнення цілей Fast Track, для нас є дуже актуальною співпраця з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Ми готові до інновацій, готові їх втілювати та сподіваємось на можливість перейняти найефективніший досвід інших мегаполісів, де реалізовуються ефективні програми проти СНІДу”, - резюмував Віталій Кличко.

У міжнародній конференції щодо подолання СНІДу беруть участь світові політики, науковці, організації-спонсори, лідери громадянського суспільства, правозахисники.

Захід покликаний підтримати зусилля ініціативи по боротьбі з ВІЛ Fast-Track Cities. Одна з цілей конференції  - напрацювати чіткі стратегії подолання СНІДу і бідності в мегаполісах, які найбільше потерпають від цього. Так, на зустрічі особливу увагу приділили трьом містам, зокрема Києву.

Організатори заходу – Група Світового банку, Об’єднана програма ООН з ВІЛ/СНІД (ЮНЕЙДС),  Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Програма розвитку ООН, Міжнародна організація праці, організація Housing Works і координатор Служби всесвітнього здоров’я США.

У рамках робочого візиту до Вашингтону у Віталія Кличка також відбулися зустрічі з помічником Держсекретаря США Вікторією Нуланд, сенатором Джоном Маккейном, зустріч в аналітичному центрі Atlantic Council.

Також мер Києва відвідає у Вашингтоні Меморіальний музей Голокосту для проведення консультацій щодо можливої подальшої співпраці у створенні меморіального комплексу жертв “Бабиного Яру” в столиці України.