Кличко: У сквері Небесної Сотні на Михайлівській, який облаштували люди, нічого будувати не будуть

31.05.2015 15:24

У сквері Небесної Сотні на вулиці Михайлівській, який облаштували власними зусиллями місцеві мешканці та волонтери, нічого не будуватимуть. Про це заявив мер Києва Віталій Кличко під час відвідин скверу, де громадські організації влаштували для дітей учасників АТО та дітей вимушених переселенців свято до Дня Києва.

Спілкуючись з людьми, Кличко зазначив, що забудова Києва не повинна відбуватися без врахування думки громадськості. 
 
Мешканці розповіли меру, що вже декілька років навколо ділянки у дворах на вул. Михайлівській точиться суперечка, оскільки на цьому місці хотіли побудувати готель. Однак, кияни не дозволили цього зробити і самі облаштували Сквер Небесної сотні.  Але, є рішення суду, яке залишає в силі плани будівництва, проти якого виступають місцеві мешканці. 
 
Кличко наголосив, що такі приклади, коли громада відстоює свою позицію, береться облаштовувати прилеглі до будинків території, є позитивними. "Всі, хто тут мешкає, задоволені, що нарешті дітям буде де гратися. Це гарний приклад того, як можна облаштувати територію відпочинку в центрі столиці. Дуже радий, що є така ініціатива", - сказав мер Києва. 
 
Водночас він зауважив, що перед столичною владою сьогодні стоїть складне завдання - не допустити забудови Києва без врахування думки громадськості. "Треба враховувати думку громади при ухваленні рішень що і де будувати в Києві. Якщо є протест громади, то ми не можемо не зважати на це. Громада переконана, що на Михайлівській повинен бути сквер, облаштувала його, значить тут залишиться сквер ", - наголосив Віталій Кличко.
 
Він також підкреслив, що неодноразово звертав увагу інвесторів, що при будівництві потрібно зважати на думку людей. "Ми все робимо відкрито - запрошуємо громадськість. Якщо є якісь сумніви щодо законності будівництва, то одразу ці питання мають обговорюватися і розв'язуватися, щоб не доходило до скандалів і бійок", - сказав він. Мер Києва наголосив, що нинішній владі в спадщину залишилося чимало проблемних ділянок, щодо яких громадськість виступає з протестами проти забудови. "Все потрібно вирішувати в правовій площині і враховувати думку та інтереси киян", - додав Кличко.
 
Як приклад,  він навів скандальне будівництво на Оскорках. Після протестів мешканців Київрада за ініціативи мера Києва розірвала договір про аренду земельної ділянки. Тепер там облаштовують сквер.