ЗРОБЛЕНО В КИЄВІ
РІЧНИЙ ЗВІТ 2019 БЮДЖЕТ СТОЛИЦІ МІСЬКИЙ ТРАНСПОРТ ДОРОГИ ТА ІНФРАСТРУКТУРА ОСВІТА МЕДИЦИНА ПАРКИ І ЗОНИ ВІДПОЧИНКУ БЕЗПЕКА

28 грудня 2019 року

Проїзд Шулявським шляхопроводом відкрили

Фактично, за 9 місяців побудували шляхопровід і відкрили рух ним. Це був основний етап робіт.

До літа наступного року завершать реалізацію всього проекту з розв‘язкою. Як підкреслюють будівельники, так швидко такі шляхопроводи в Україні ще не зводили.

«Шулявка «поїхала», як ми і обіцяли, до кінця року. Це наш символічний подарунок до Нового року мешканцям столиці», — зазначив Віталій Кличко.

 

27 грудня 2019 року

Відбулися випробування нового Шулявського шляхопроводу

Для того, аби перевірити відповідність заявлених технічних характеристик конструкції, - її навантажили. Перевірка відбулася в два етапи. Етап динамічного навантаження і етап статичного навантаження.

Відповідно до програми статичних випробувань, було реалізовано 12 схем навантаження прогонових будов шляхопроводу. При динамічному навантаженні вісім МАЗів з баластом одночасно з різною швидкістю проїхали Шулявським мостом. Вага кожної вантажівки – 30 тонн. Тобто міст перебував під вагою у 240 тонн.

Спеціальне обладнання під час навантажень зібрало необхідну інформацію. Далі експерти порівняють відповідність заявлених характеристик мосту тим показникам, що зафіксувала техніка.

«За умови відповідності всіх норм і вимог - згідно з висновками експертів, вже можна буде відкривати технологічний проїзд новим мостом. - Рух автотранспорту з вулиці Вадима Гетьмана на вулицю Довженка. Сподіваюся, що це станеться в найближчі дні», - підкреслив мер Києва Віталій Кличко.

 
 

25 грудня 2019 року

Щоб відкрити рух Шулявським шляхопроводом до кінця цього року, будівельники працюють без вихідних, вдень і вночі

Після завершення дорожніх робіт відбудуться технічні випробовування шляхопроводу.

«Для того, щоб запустити рух Шулявським шляхопроводом з вулиці Довженка на вулицю Вадима Гетьмана до кінця цього року, будівельники без вихідних працюють і вдень, і вночі. Конструкцію нового мосту вже заасфальтували і нанесли на дорожнє покриття тимчасову розмітку. Минулої ночі вкладали асфальт на під’їзді з боку вулиці Вадима Гетьмана. Сьогодні асфальтуватимуть під’їзд зі сторони вулиці Довженка. Паралельно встановлюють бар’єрну та перильні огорожі. Наприкінці цього тижня ми, як і обіцяли, плануємо відкрити рух транспорту новим мостом», - зазначив Віталій Кличко.

На мосту встановлять спеціальне обладнання, що вимірюватиме прогини мосту та статичні і динамічні навантаження на нього. Для випробовування залучать вісім 30-тонних автомобілів, за допомогою яких створять максимально допустимі навантаження.

 
 

22 грудня 2019 року

Будівельники розпочали асфальтувати Шулявський шляхопровід

Минулої ночі будівельники розпочали асфальтувати новий шляхопровід.

Гарантію на експлуатацію покриття, що влаштовують на площі близько 5 тисяч квадратних метрів, підрядник дає 10 років. Укладають асфальтобетон на сучасне гідроізоляційне покриття, що успішно використовують на будівництві мостів та шляхопроводів у країнах Європи.

23-26 грудня - асфальтуватимуть підходи до мосту з боку вулиць Вадима Гетьмана та Олександра Довженка. Після цього відбудуться технічні випробовування шляхопроводу. На ньому встановлять спеціальне обладнання, що вимірюватиме прогини мосту та статичні і динамічні навантаження на нього.

"Для випробування залучать вісім 30-тонних автомобілів, за допомогою яких створять максимально допустимі навантаження. Ми робимо все, щоб запустити рух автомобілів Шулявським шляхопроводом уже в кінці наступного тижня", - підкреслив Віталій Кличко.

 
 

11 грудня 2019 року

Будівельники завершили зварювальні роботи з приєднання останнього прогону до конструкції мосту

Облаштування насипу до шляхопроводу зі сторони вулиці Вадима Гетьмана майже завершили, закінчують роботи і зі зведення підпірних стін та мереж зливової каналізації.

З боку вулиці Олександра Довженка теж тривають роботи з облаштування підпірних стін та насипу.

Також на об’єкті відбувається спорудження лівоповоротних і правоповоротних з’їздів зі шляхопроводу. Будівельники готуються до асфальтування полотна нового мосту, яке мають невдовзі розпочати.

 
 

4 грудня 2019 року

Встановлюють останню секцію нового Шулявського шляхопроводу

Прогін вагою у 540 тонн підійняв і виставив у проектне положення голандський супердомкрат.

Маніпуляція зайняла у спеціалістів усього півгодини. Тепер секцію вирівняють з металоконструкцією мосту і розпочнуть зварювальні роботи. За планом, їх мають завершити до 8 грудня.

Потім розпочнуть влаштування асфальтного покриття шляхопроводу. Фахівці відзначають, що забезпечені сучасними матеріалами, аби робити це і за низьких температур. Тож всі налаштовані і працюють, а і в кінці грудня рух Шулявським шляхопроводом був відкритий.

Також на об’єкті відбувається спорудження лівоповоротних і правоповоротних з’їздів зі шляхопроводу. Мають прокласти інженерні мережі, зокрема, контактну мережу та мережу зовнішнього освітлення.

 
 

29 жовтня 2019 року 

Будівельники розпочали робити земляний насип зі сторони шляхопроводу від вулиці Вадима Гетьмана

Збирають і армують залізобетонні конструкції підпірних стін, монтують опалубки.

Також розпочали врізати газові труби оновленої ділянки системи, що пролягає під шляхопроводом. Та прокладають каналізаційні мережі методом штольневої проходки.

Протягом листопада всі прогони металевої конструкції шляхопроводу вже повністю встановлять і підготують міст до асфальтування.

 
 

20 жовтня 2019 року

Голландські фахівці з’єднують третій прогін Шулявського мосту з уже встановленими

Прогін нового Шулявського мосту вже встановили над проспектом Перемоги.

"Конструкція прольоту вже встановлена над проспектом Перемоги. При зведенні шляхопроводу ми використовуємо найсучасніші технології, спеціальні супердомкрати, що дозволяють в стислі терміни здійснити масштабні роботи, - зазначив Віталій Кличко.

При застосуванні старих технологій довелося б перекривати рух проспектом щонайменше на тиждень.

 

29 липня 2019 року

Встановили другий прогін Шулявського мосту

Роботи зі зведення нового Шулявського шляхопроводу тривають за графіком.

Встановлено другий прогін майбутнього мосту. Спеціальною найсучаснішою технікою, яка вперше працює в Україні, перевозили і встановлювали вже зібрані конструкції.

«Місто контролює роботи. Та хочу ще раз наголосити: у нас є головний виклик, який столиця самотужки не вирішить, - питання зі знесенням 5-го цеху заводу "Більшовик". Яке, я переконаний, затягується навмисне", - зазначив Віталій Кличко.

 

13 червня 2019 року

Шулявський міст, який знаходився в аварійному стані, повністю розібрали

Частину металевих конструкцій для нового мосту вже завезли на будівельний майданчик.

Всього для будівництва нового шляхопроводу потрібно 1700 тонн металоконструкцій і вже виготовили 1100 тонн, з яких майже половину завезли на будівельний майданчик. До 1 серпня виготовлять решту необхідних металоконструкцій.

Перекривати проспект Перемоги для встановлення прогонових частин мосту планують двічі, на короткі терміни, коли рух транспорту буде найменший - у вихідні. Всього встановлять 5 прогонів нового мосту. Роботи тривають за графіком.

"Сьогодні будують бетонні конструкції. Тривають роботи з влаштування паль та опор. Також розпочали збирати металоконструкції для декількох прогонів, що стануть основою нового, сучасного та комфортного шляхопроводу, - сказав Кличко.

 
 

20 березня 2019 року

Роботи з будівництва нового шляхопроводу розпочнуть у квітні

Основні роботи з демонтажу триватимуть до червня. Роботи з будівництва нового шляхопроводу розпочнуть у квітні.

Уже в квітні в Київ прибудуть перші металоконструкції для нового мосту. В рамках реконструкції також будуть перекладені усі комунікації, які йдуть під мостом.

Проект реконструкції Шулявського шляхопроводу в Києві передбачає будівництво розв’язки у формі неповного листка конюшини — моста з трьома з’їздами. За оцінками фахівців, після реконструкції пропускна спроможність шляхопроводу збільшиться на 20 відсотків. Довжина нового шляхопроводу становитиме 158 метрів, він матиме шість смуг. Лівоповоротні з’їзди матимуть довжину 293 метри й 2 смуги руху, правоповоротні довжиною 561 метр — також із 2 смугами руху.

 
 

17 березня 2019 року

У Києві розпочали демонтаж Шулявського мосту

Рух Шулявським шляхопроводом повністю перекрито.

«З‘їздив вночі на будівельний майданчик біля Шулявського шляхопроводу. Тут все напоготові. - Цієї ночі ми розпочинаємо роботи з демонтажу шляхопроводу. А старт будівництва нового мосту плануємо в квітні», - написав мер Києва Віталій Кличко на своїй сторінці у Facebook.

Він зазначив, до кінця року має бути здійснений великий обсяг робіт зі зведення мосту. За оцінками фахівців, роботи зі зведення нового шляхопроводу триватимуть 17 місяців. Загальна їх вартість – близько 1 млрд гривень.

 
 

27 лютого 2017 року

Шулявський міст “втомився”

Увечері 27 лютого в Києві обвалилася частина Шулявського мостового шляхопроводу - зовнішня конструкція пішохідної частини.

«Міст старий, під ним також було дві пожежі. Після них шляхопровід обстежували і тоді визначили, що він в передаварійному стані, але може експлуатуватися. І ми планували ремонтувати його цього року, - відзначив Кличко. - Експерти всю ніч працюватимуть і ми очікуємо зранку результати експертизи щодо стану мосту: чи можна його і на яку потужність експлуатувати. Будуть здійснювати випробування з технікою. Далі є два варіанти: або перекривати рух шляхопроводом, або дозволити обмежений рух», - сказав Кличко.

Також, враховуючи те, що пожежі під шляхопроводом були зумовлені незаконною торгівлею під ним, мер столиці доручив перевірити всі МАФи, які знаходяться біля об'єктів транспортної інфраструктури і прибрати незаконні споруди.